ספר חדש
 זיוה שמיר, "כלניות: על פזמוניו של נתן אלתרמן", הוצאת ספרא בשיתוף עם הוצאת הקיבוץ המאוחד, תל-אביב 2022, 552 עמ' [108 ₪].
 
אין ספק ששירתו הקלה של אלתרמן ניצבת במרום הפנתאון של הפזמונאות העברית. אף-על-פי-כן, עדיין לא נכתב ספר מקיף על הפזמונים ושירי הזֶמר הרבים שלו שאין להם מתחרה  מאז ועד עתה (בכמות, באיכות, באורך החיים ובטווח ההשפעה). ספרה של פרופ' זיוה שמיר מנסה לתקן את הטעון תיקון.
  
בספר כלולים יותר מחמישים פרקים על פזמוניו הנודעים של אלתרמן, כגון: "שיר העמק", "שיר בוקר", "תל-אביב", "שיר הכביש", "אל תיתנו להם רובים", ילדי הפקר" "דצמבר", "אלימלך", "רינה", "שיר הספנים", "תוצרת הארץ", גדליה רבע-איש", "המִגדל הראשון", "זֶמר הפלוגות", "צריך לצלצל פעמיים", "כלניות", "ליל גליל", "מכתב מאימא", "שיר העבודה", "אַיָּה", "זה יעבור", "אני מצפת", "שולמית", "לילה, לילה", "טנגו כפר-סבא", "בכל זאת יש בה משהו", "לימון וצלחת", "מגש הכסף", "אליפלט", "קונצרטינה וגיטרה", "שיר מִשמר", "זֶמר מפוחית", "הבלדה על חמוריקו", "אוריאנה" "זֶמר שלוש התשובות", "אוּף  , איזה רוח", ועוד. 
לגולשים באתר נתן אלתרמן המתעניינים בספר זה, תינתן עד סוף מרץ 2023 הנחה מיוחדת של 50%, בהזמנת הספר באתר ההוצאה בקישור הזה  בהצגת הקוד SHAMIR, או בטל. 03-5785810