הפורום
הגיגים אלתרמניים מאת אקי להב
תגובה אחרונה 22 אוק 2022 16:44 ע"י . 1 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
רוני ר.

--
22 אוק 2022 16:39 צטטצטט הגבהגב
סוגה עלית!
קיבלתי את הספר מתנה ממישהי שמכירה אותי טוב, כנראה. עוד לא סיימתי, אבל מסקרנות הרשיתי לעצמי כמה דילוגים וכבר בקרתי גם באחרית דבר.
הספר מתגלה לי כאחת המתנות המוצלחות והמרגשות שקיבלתי אי פעם.
אני חובב אלתרמן ומכיר את כוכבים בחוץ לא רע והרבה שנים. אבל הספר הזה מאיר את היצירה בצורה עמוקה ורחבה שמעולם לא חשבתי עליה. והכל בשפה גבוהה ויפה, אבל גם בהיר ובגובה העיניים. קצת אלתרמני כזה. על הדרך גם עושה לי הכרה עם הרבה מקורות חיצוניים. פה ושם רצתי לויקיפדיה, אבל ממש לא הרבה ולא הפריע, להיפך. האופק מתרחב, מה רע? כף גדול מומלץ!

קחו את "עוד חוזר הניגון" למשל. מי לא מכיר, אפילו יודע בעל פה. ובכל זאת יש בספר קטע די נכבד שמדבר עליו. מה אני אגיד? חובק זרועות עולם. איזה עומק, רוחב. איזה מקוריות. כל דבר מוצא את מקומו בתוך אמירה כללית על היצירה השלמה, וכמה יפה הכל כתוב.
דוגמא קטנה: מי חשב לבדוק את זמני הפעלים בשיר? (אני לא) ואת תבנית החריזה ודיוק החריזה. מה הם אומרים על המשמעות הכללית של השיר, ומה על כוכביםבחוץ בכלל?
ו"האם השלישית", ו"איגרת". "שדרות בגשם" ו"ליל קיץ". הספר מתמודד עם האגוזים הכי קשים של "כוכבים בחוץ", בלי פחד ובלי ללעוס מחדש מה שכבר נאמר. הכל רענן וחדש ויש בו קטעים מבריקים, פוקחי עיניים.
רוני ר.

--
22 אוק 2022 16:44 צטטצטט הגבהגב
נ"ב
באחרית דבר מחכה לקוראים הפתעה לא קטנה, הימור על הבנת הקורא.
אני עוד חושב על זה. יש שם על מה לחשוב ולהבין.
מעניין מה יגיד על זה הציבור


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
הכנס את הקוד המוצג למעלה בתיבה למטה

שלח
Active Forums 4.1